Bohumín

Bohumín představuje město kontrastů. Sami obyvatelé věří, že návštěvníci, kteří do města přijedou, jej budou buď milovat, nebo nenávidět. Ať už pro jeho krásnou zeleň, či večer hrůzu nahánějící průmyslové zóny. Jinou možnost však místní nepřipouštějí. Bohumín leží na soutoku řek Odry a Olše, najdete ho na hranicích s Polskem ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Bohumín představuje město kontrastů. Sami obyvatelé věří, že návštěvníci, kteří do města přijedou, jej budou buď milovat, nebo nenávidět. Ať už pro jeho krásnou zeleň, či večer hrůzu nahánějící průmyslové zóny. Jinou možnost však místní nepřipouštějí. Bohumín leží na soutoku řek Odry a Olše, najdete ho na hranicích s Polskem, kousek severoseverovýchodně od Ostravy a hovoří se o něm jako o vstupní bráně do Slezska a Pobaltí.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 29.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Ve 12. století ležel Bohumín na frekventované křižovatce obchodních cest z Čech na Moravu a dále do polského Krakova. Historicky od vzniku Bohumína až do 19. století, bylo město předmětem tahanic mezi šlechtickými rody z Čech, Slezska, Pruska a Polska, kteří bojovali mezi sebou o vlastnické právo na celou Bohumínskou oblast. V roce 1906 došlo ke sloučení vedlejší obce Pudlova s Bohumínem a v roce se k nim připojil Nový Bohumín a vsi Skřečoní, Vrbice a Záblatí a konečně od roku 1973 všechny části fungují pod společným názvem Bohumín.


Kultura

Organizace K3 Bohumín se stará o kulturní aktivity města. Zahrnuje kino, knihovnu, divadlo, výstavní prostory a navíc distribuuje vstupenky na pořádané akce. Kulturní středisko sídlí spolu s kinem na adrese Studentská 781. Aktuální program a odkazy na všechny akce konané na Bohumínsku naleznete na http://www.k3bohumin.cz. Z památek stojí za zmínku Římsko-katolický kostel Božského srdce Páně, náměstí v Bohnumíně, či výpravní budova železniční stanice.


Sport

Zimní stadion se nachází ve sportovním areálu BOSPOR na ulici Janáčkové. V letním období je hala zimního stadionu využívána k letním sportům: badminton, tenis, stolní tenis, nohejbal a volejbal. Deatilní informace na www.bospor.bohumin.info. Sportcentrum nabízí prostory pro badminton, squash, indoorcykling a aerobick www.sportcentrum-bohumin.cz.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Vydejte se do akvacentra v Koperníkově ulici, kde je Vám k dispozici plavecký bazén o délce 25 m s 5 plaveckými drahami, relaxační bazén s průplavem do venkovního bazénu, tobogánem a brouzdalištěm pro děti. Další zajímavou volbou trávení volného času může být i Hobby park. Ten je určen dětem od 1 roku do 18 let. Park je otevřen veřejnosti v letní sezóně od 5 do 21hodin a v zimní sezóně pouze do 18hodin. Návštěvníci mají možnost využít WIFI připojení na internet zdarma. Hobby park naleznete v Parku Petra Bezruče v Bohumíně. http://www.bospor.info.


Doprava

Do Bohumína přijedete po dálnici D1 a silnicemi I. třídy I/58 (Ostrava, Polsko) a I/67 (Karviná). MHD zde nefunguje a je nahrazena příměstským dopravním systémem. Vlaky a ČSAD jsou samozřejmě k dostání a já bych volil vlak.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu