Ústí nad Orlicí

Hlavním městem Orlickoústecka je Ústí nad Orlicí, ležící v ústí řeky Třebovky, která se zde vlévá do Tiché Orlice. Ústí je velmi živé město. Zdejší obyvatelé svůj podorlický kraj milují, jsou neustále venku, v pohybu. Proto není překvapující množství vyznačených turistických stezek v okolí a dobře přístupná zajímavá místa v ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Hlavním městem Orlickoústecka je Ústí nad Orlicí, ležící v ústí řeky Třebovky, která se zde vlévá do Tiché Orlice. Ústí je velmi živé město. Zdejší obyvatelé svůj podorlický kraj milují, jsou neustále venku, v pohybu. Proto není překvapující množství vyznačených turistických stezek v okolí a dobře přístupná zajímavá místa v přírodě – výhledy, vyhlídky, romantické skalní útvary apod. Po těchto místech Vás provedou i zbrusu nové cyklostezky o délce 40 km, zbudované v letech 7-9.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Poprvé se o Ústí dozvídáme v druhé polovině 13. století. Obyvatelé původního Oustí se živili především tkalcovstvím a zemědělstvím. Díky tomu se v 19. století stalo Ústí centrem textilního a textilně-zpracovatelskému průmyslu. Ústecké, téměř přesně čtvercové, náměstí se stalo krátce po převratu městskou památkovou zónou a nutno dodat, že oprávněně.


Kultura

Tradiční společensko-kulturní záležitostí na Ústecku je stavění a malování betlémů. A to již od 18. století. Obdivovat je budete moci i v místním muzeu http://www.muzeum-uo.cz. Ústí Vám nabízí i řadu akcí, jako například: letní slavnosti Město v pohybu, oslavy adventu „Ústecké Vánoce“, festivaly amatérské filmové a divadelní tvorby. Architektonické skvosty, které můžete obdivovat: Děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie, Hernychovu vilu, funkcionalistickou budovu Roškotova divadla či budovu sboru Jednoty bratrské z roku 1555.


Sport

Za divácky velmi atraktivním sportem – sprintem do vrchu – se vydejte v květnu. To se zde jede tradiční "Ústecká 21" - závody automobilů do vrchu s mezinárodní účastí a statusem mistrovství republiky a Evropy. V zimě si zajeďte do Ústí na Skiinterkriterium. To je jeden z deseti mezinárodních závodů pořádaných pod hlavičkou FIS v Kanadě a EU v obřím slalomu a slalomu. Obdivovat můžete více než 200 závodníků z 20 zemí světa. Sami si můžete zasportovat v aqvaparku, kde je mimo jiné i tobogan, skluzavky, beachvolejbalový kurt, stolní tenis, vodní fotbal, spinning a další, www.tepvos.cz. Na 8 profesionálních drah Brunswick, tenisové kurty a pétanque Vás pozvu sem: www.radava.cz. Adrenalin, leteckou školu, vyhlídkové lety a para-výcvik můžete absolvovat zde: www.lkuo.cz. Minigolf si zahrajte tady: www.minigolf-uo.estranky.cz a richocet, kulečník či šipky naleznete v: www.sportcentrumvub.cz. V zimě vyrazte na lyže:www.skiricky.cz, v létě pak na kola či brusle: www.orlicko-trebovsko.cz.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Pokud pojedete do Ústí a budete chtít zažít pořádnou zábavu s místními, kteří Vás na oplátku vezmou na ta nejhezčí místa ve svém regionu, určitě se zprvu připojte k akcím, jako jsou: výstup na Andrlův chlum, přejezd Orlických hor, hledání STROMOUCHA, kolem Pastvinské přehrady, Drozdovská pila, Cyklo Glacensis,Studánkový výstup, Lanšperským panstvím, K rozhledně Andrlův chlum či Skobácké putování. Pokud jste pohodlnější povahy, můžete s sebou říznout třeba do jednoho z místních kin http://www.klubcentrum.cz/, http://www.msuo.cz/.


Doprava

Z hradecké dálnice je to do ÚnO 50 km, z Mohelnice (Olomouc) pak o 10 km více. Do Ústí se samozřejmě dostanete romanticky vlakem anebo pohodlně autobusem. www.idos.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu