Opočno

Jméno Opočnu dala opuka, která se zde těžila. Město je to starobylé, vždyť první zmínky o městě najdete již v Kosmově kronice české. Samozřejmě, že Opočno nejvíce proslavil renesanční zámek, který ročně navšítíví 70 000 návštěvníků. Pokud se ale budete chtít zdržet déle, najdete tu nejen dostatek hospůdek a kaváren ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jméno Opočnu dala opuka, která se zde těžila. Město je to starobylé, vždyť první zmínky o městě najdete již v Kosmově kronice české. Samozřejmě, že Opočno nejvíce proslavil renesanční zámek, který ročně navšítíví 70 000 návštěvníků. Pokud se ale budete chtít zdržet déle, najdete tu nejen dostatek hospůdek a kaváren. Ve městě kolem zámku jsou také tichá romantická zákoutí jako stvořená pro procházky. Zajděte se podívat třeba do Podkostelí, historické čtvrti s barokními domy nebo ke zvonici u kostela Panny Marie.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 4.3.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu