Letohrad

Svoje jméno dostal Letohrad po sloučení obcí Kyšperk, Orlice, Kunčice a Červená. Jméno Letohrad je vymyšlené a nemá žádné historické souvislosti. Do roku 1950 bylo místo známé jako Kyšperk podle hradu ze 14. století. Hrad byl postupně přestavěn na zámek a dnes je sídlem městského muzea. Centrum je vyhlášené jako ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Svoje jméno dostal Letohrad po sloučení obcí Kyšperk, Orlice, Kunčice a Červená. Jméno Letohrad je vymyšlené a nemá žádné historické souvislosti. Do roku 1950 bylo místo známé jako Kyšperk podle hradu ze 14. století. Hrad byl postupně přestavěn na zámek a dnes je sídlem městského muzea. Centrum je vyhlášené jako památková zóna a jistě nepřehlédnete kostel sv. Václava z roku 1680 s cennou vnitřní výdobou. Místní i turisté si oblíbili zajít si na procházku do zámeckého parku, odkud je pěkný výhled na celé město.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 10.7.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu