Kostelec nad Orlicí

Přirozené centrum města tvoří náměstí Františka Palackého, kde stojí obě radnice - klasicistní stará radnice nebo novorenesanční nová radnice a také Mariánský sloup, Sloup Nejsvětější Trojice a a empírová kašna s postavou Nymfy. Nejzajímavější pamětihodností Kostelce nad Orlicí jsou dva zámky patřící rodu Kinských. Empírový Nový zámek s velkým anglickým parkem ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Přirozené centrum města tvoří náměstí Františka Palackého, kde stojí obě radnice - klasicistní stará radnice nebo novorenesanční nová radnice a také Mariánský sloup, Sloup Nejsvětější Trojice a a empírová kašna s postavou Nymfy. Nejzajímavější pamětihodností Kostelce nad Orlicí jsou dva zámky patřící rodu Kinských. Empírový Nový zámek s velkým anglickým parkem je přístupný veřejnosti a kromě prohlídek louží také jako kulturní centrum. Ve městě stojí za vidění i renesanční kostel sboru Českých bratří věnovaný J. A. Komenskému. Ovšem dominantu města tvoří děkanský kostel sv. Jiří v pozdně barokním stylu.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 14.2.2013
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První písemná zmínka o Kostelci nad Orlicí pochází z roku 1303. Roku 1585 byla Kostelci potvrzena městská práva a o století později zde byl na místě bývalé tvrze zbudován zámek.


Ubytování

Ubytovat se ve městě jde bez větších problémů, je tu hned několik možností.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

MHD v Kostelci nad Orlicí není.


Stravování

Najít v Kostelci nad Orlicí hospodu nebo kvalitní restauraci není problém.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu