Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách je nejznámější rekreační středisko v Orlických horách. Když sem v zimě míří zástupy lyžařů a běžkařů, málokdo z nich tuší, že samotné město bylo založeno před rokem 1350. Místní se vždy živili řemesly a zejména místní sklárna z roku 1595, vyrábělo se zde jedinečné barokní sklo ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Deštné v Orlických horách je nejznámější rekreační středisko v Orlických horách. Když sem v zimě míří zástupy lyžařů a běžkařů, málokdo z nich tuší, že samotné město bylo založeno před rokem 1350. Místní se vždy živili řemesly a zejména místní sklárna z roku 1595, vyrábělo se zde jedinečné barokní sklo tzv. kolowratský křišťál. Bohatství města se samozřejmě ukáže na jeho kostele. Ten z Deštné postavil J. A. Santini a je tedy samozřejmě barokní. Více o historii se dozvíte v místním muzeu. Jako horské středisko má Deštná dostatek ubytovacích kapacit a restaurací. V bezprostřední blízkosti Deštně jsou dva skiareály.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 8.1.2013
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu