Česká Třebová

Město Česká Třebová leží na samém pomezí mezi Čechy a Moravou. Nejspíše si jej budete spojovat se železnicí, protože je to významná dopravní křižovatka. Ale ať již zavítáte do České Třebové jakýmkoli dopravním prostředkem, bylo by škoda město spojovat pouze s vlaky. Ve městě si určitě vybere každý co potřebuje ...

zobrazit celý text

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Česká Třebová leží na samém pomezí mezi Čechy a Moravou. Nejspíše si jej budete spojovat se železnicí, protože je to významná dopravní křižovatka. Ale ať již zavítáte do České Třebové jakýmkoli dopravním prostředkem, bylo by škoda město spojovat pouze s vlaky. Ve městě si určitě vybere každý co potřebuje. Najdete zde dost turisticky atraktivních památek, za pozornost stojí zejména historicky cenné centrum a také krásný park Javorka s mohutným pramenem pitné vody. Město leží v romantickém údolí řeky Třebovky a pro milovníky turistiky je zde dostatek cílů pro vlastivědné výlety i výpravy za přirodními krásami. Tradiční událostí v listopadu je Jabkancová pouť, kdy se pečou tradiční jabkance - bramborové placky plněné tvarohem a sypané cukrem. Pro obyvatele města i jeho návštěvníky je připraveno mnoho sportovišť jako je bazén, fotbalový stadion, ski areál a mnoho dalších.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 29.5.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu