Krnov

Krnov leží na úpatí Nízkého Jeseníku v průměrné nadmořské výšce 316 m n. m. Město v minulosti profitovalo z výhodné pozice na pomezí česko-polských hranic a na křižovatce obchodních cest. V dnešní době ve městě sídlí naše oblíbená Kofola, kam si můžete zajít na exkurzi. O Krnově se často hovoří ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Krnov leží na úpatí Nízkého Jeseníku v průměrné nadmořské výšce 316 m n. m. Město v minulosti profitovalo z výhodné pozice na pomezí česko-polských hranic a na křižovatce obchodních cest. V dnešní době ve městě sídlí naše oblíbená Kofola, kam si můžete zajít na exkurzi. O Krnově se často hovoří jako o vstupní bráně do Jeseníku. Nejvýraznějším výškovým bodem je vrch Cvilín, který leží ve výšce 410 m. n. m a na jeho vrcholu stojí kamenná rozhledna s barokním kostelem. Z rozhledny lze dohlédnout na Bezručův vrch (390 m n. m.) a Vyhlídku (550 m n. m.). Nádherné výhledy, které stojí za to.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Oblast Krnovska je nepřetržitě osídlována již 30 tisíc let. Vznik města, ačkoli není stanoven přesnou datací, se spojuje s rokem 1240, kdy se v historických pramenech našla zmínka o jeho českém názvu. Krnov získal městská práva během 13. století za vlády Přemysla Otakara II. Po druhé světové válce byla z města vyhnána velká německá komunita. Místo té sem přicházeli lidé z různých míst Česka a Slovenska a v padesátých letech se zde vytvořila menšina Řeků, kteří prchali před občanskou válkou.


Kultura

Kino Mír 70 na Náměstí Mírů promítá denně. Aktuální program a ceník na http://www.kinomir.wz.cz. Kofola Music Club Krnov se nachází na výpadovce na Bruntál, v budově jsou dvě hudební scény a music bar. Aktuální program naleznete na http://www.kofolamusicclub.cz. Krnovská synagoga s koncertní a výstavní síní se nachází na rohu ulic Soukenická a barvířská. Pořádají se zde koncerty a přehlídky. Návštěvníci mají možnost zúčastnit se pravidelných komentovaných prohlídek. Jde o jedinou stavbu s arabsko-španělskými interiéry na Moravě a ve Slezsku a zároveň je to jediná synagoga v kraji, která je přístupná turistům http://www.krnovskasynagoga.cz/. Pokud máte rádi divadlo, zamiřte sem: http://www.mikskrnov.estranky.cz/clanky/divadlo/, pokud muziku zavítejte na Krnovské hudební slavnosti: http://www.khskrnov.cz.


Sport

Ve městě je atletický stadion, dvě zařízení s bowlingem, multifunkční hala, krytý bazén, zimní hokejový stadion, horolezecká stěna, in-line a skate park, jezdecký areál, minigolf, sportovní střelnice, tenisové kurty a beach volejbalové hřiště. Aeroklub Krnov sídlící na Letišti Krnov nabízí vyhlídkové lety nad městem a jeho okolím. Letecká a parašutistická škola nabízí mnoho vzdušných aktivit pro milovníky ptačí perspektivy. Kompletní nabídku služeb a kontakty naleznete na www.letistekrnov.cz

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Okolí města nabízí množství venkovních aktivit během celého roku. Skiareál Annaberg na Andělské hoře se nachází mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. K dispozici jsou 2 upravované sjezdovky a dětské hřiště. Lyžařský areál Suchá Rudná leží v údolí v podhůří Jeseníků a disponuje také dvěma sjezdovkami. Aktuální stav sjezdovek můžete sledovat online na http://meteo.cahd.cz/?ttt=1296401061. Skiareál Ludvíkov je vhodný pro rodinné lyžování. Svah je uměle zasněžován a disponuje snowparkem, lyžuje se i v noci. Skiareál Sedlář u lázeňského městečka Karlova Studánka nabízí nově prodlouženou sjezdovku, 540m, s kotvou. Parkování zajištěno přímo u sjezdovky. Lyžařský areál Příčná ve Zlatých horách, 3km od polských hranic, nabízí sjezdařům 1350 metrů dlouhou sjezdovku se čtyřsedačkovou lanovkou. Děti mají možnost využít vlastní svah s dětským vlekem a školou.


Doprava

Krnov leží na silnici I/57 spojující Polsko a Slovensko. Na severní straně města se nachází silniční hraniční přechod Bartultovice a přechod Krnov-Pietrowice leží na silnici spojující českou Republiku s polským městem Glubczyce. MHD Krnov má sedm autobusových linek. www.idos.cz. Do města se dá pohodlně dostat autobusy z Brna, Ostravy a Jeseníku. V létě pravidelně vyjíždějí Cyklobusy do Jeseníků a v zimních měsících Skibusy tamtéž. Železniční doprava navazuje na Olomouc a Ostravu.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu