Kravaře

Kravaře se nachází 8km od Opavy a 20 km od Ostravy a spadají do oblasti Hlučínska. Město má necelých 7 tisíc obyvatel a k jeho dominantám patří turisticky oblíbený zámek a v něm muzeum http://www.kravare.cz/o-meste/zamek-a-muzeum/. Kravaře mají kouzelné okolí. Zdejší příroda má neopakovatelné kouzlo a ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kravaře se nachází 8km od Opavy a 20 km od Ostravy a spadají do oblasti Hlučínska. Město má necelých 7 tisíc obyvatel a k jeho dominantám patří turisticky oblíbený zámek a v něm muzeum http://www.kravare.cz/o-meste/zamek-a-muzeum/. Kravaře mají kouzelné okolí. Zdejší příroda má neopakovatelné kouzlo a provedou Vás po ní stovky kilometrů značených cyklostezek a turistických tras. Terénem jsou Kravaře velmi nenáročné, proto je doporučujeme především k dovolené na kolech.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Kravaře byly panstvím slavného rodu Benešoviců, kteří se do historie zapsali pod přízviskem Páni z Kravař. Tento rod od 13. do 15. století disponoval obrovským majetkem po celé Moravě, a do jeho sféry vlivu patřilo i několik zámků a hradů, jejichž pozůstatky tvoří do dnes časté turistické cíle nejen zdejšího regionu, ale i celého kraje. Město Kravaře si jejich blahého vlivu bylo a je vědomo, proto si také přivlastnilo zavinutou střelu z jejich erbu za městský znak. Mezi lety 1721 - 28 byl zámek Kravaře přestavěn v duchu vrcholného baroka. V této podobě je přístupný dodnes. Důležitým milníkem pro Kravaře byl rok 1960, kdy se po připojení sousedních obcí Kouty a Dvořisko staly Kravaře městem.


Kultura

Kravařský odpust je pravidelná akce s více než 100letou tradicí. Jedná se o oslavu svátku patrona farního chrámu svatého Bartoloměje, která probíhá vždy poslední týden v srpnu. Oslava má dvě roviny: duchovní a světskou. První se odehrává v místním farním kostele, druhá pak v blízkosti řeky, kde probíhá velká a hlučná jarmareční slavnost s pouťovými atrakcemi. Z památek doporučujeme, kromě již zmiňovaného kravařského zámku, zámek Velké Hoštice http://www.hostice.cz/hostice/index.php?page=texty&id=16, kostel Povýšení sv. Kříže v Chuchelné, http://www.chuchelna.com/, dřevěný kostel sv. Petra a Pavla v Hněvošicích http://www.hnevosice.cz/, baziliku sv. Jana Křtitele v Sudicích http://www.obec-sudice.cz/ a Bolatický skanzen lidových tradic v Bolaticích http://www.bolatice.cz/.


Sport

Ve městě, či v jeho blízkém okolí, je několik možností relace či sportovního vyžití. Buly Aréna Kravaře je sportovním a rekreačním komplexem s kapacitou 60 lůžek, kontakt zde: http://www.bulyarena.cz. Aquapark Kravaře se nachází v prostoru Buly Arény. Otevírací doba na http://www.aquapark-kravare.cz. Zámecký golf club Kravaře s devítijamkovým hřištěm v zámeckém parku najdete tady: http://www.golf-kravare.cz. Fotbalové hřiště využívá místní fotbalové mužstvo TJ Sokol Kravaře a místní běžecký klub každoročně pořádá oblíbený závod na 7km pro všechny věkové kategorie. Detaily závodu zde: http://www.kravarebeh.wz.cz. . Fotbalové hřiště využívá místní fotbalové mužstvo TJ Sokol Kravaře a místní běžecký klub každoročně pořádá oblíbený závod na 7km pro všechny věkové kategorie. Detaily závodu zde: http://www.kravarebeh.wz.cz

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Pokud pojedete na kola, navštivte tyto stránky, věnované cykloturistice po kravařském regionu http://cz.i-kravare.info/10-548-cyklotrasy-hlucinska, své utahané tělo můžete svlažit a nechat odpočinout na místním koupáku http://www.penzionbolatice.cz/koupaliste.html, navštívit určitě musíte i 3 km vzdálenou pevnost Čs. opevnění „Křižovatka“ ve Velkých Hošticích, http://www.hostice.cz/hostice/index.php?page=texty&id=17, či si naplánovat cestu do tohoto regionu v době, kdy se zde na místním zámku koná Mezinárodní sraz historických vozidel: http://cz.i-kravare.info/12-2493-veterani-na-zamku-v-kravarich. Pokud milujete dostihy, jukněte sem: http://albertovec.cz/hrebcin/staj/.


Doprava

Kravaře jsou dostupné po železnici, autobusem se sem dostanete z Opavy a Hlučína (7 autobusových linek) a také z Ostravy (12 pravidelných autobusových linek). Město Kravaře nemá vlastní městskou hromadnou dopravu. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu