Olomoucký kraj

Ve střední a severozápadní části Moravy leží Olomoucký kraj. Jeho největším a správním městem je, jak je z názvu patrné, historická Olomouc, patří sem ale i Prostějov, Šumperk, Jeseník nebo Přerov. Naleznete zde druhou nejvyšší horu České republiky Praděd, pohoří Hrubý Jeseník a Českomoravskou vrchovinu. Nejsou tu ale jen kopce ...

zobrazit celý text

M-hodnocení8,0

  • Udělené hodnocení: 80

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Ve střední a severozápadní části Moravy leží Olomoucký kraj. Jeho největším a správním městem je, jak je z názvu patrné, historická Olomouc, patří sem ale i Prostějov, Šumperk, Jeseník nebo Přerov. Naleznete zde druhou nejvyšší horu České republiky Praděd, pohoří Hrubý Jeseník a Českomoravskou vrchovinu. Nejsou tu ale jen kopce, v oblasti Hané jsou úrodné nížiny, kde se parádně jezdí na kole. Olomoucký kraj je plný přírody, ale i kulturních památek, jako je třeba hrad Bouzov, skanzen Příkazy nebo třeba Tovačovský zámek.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktoroviRecenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu