Nový Knín

Nový Knín je historické hornické městečko ležící asi 10 km od Dobříše. Historické jádro s mnoha cennými stavbami je vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Okolí města je plné středověkých štol a dolů, které jsou ovšem nepřístupné. Jsou památkou na slávu města, které své bohatství získalo težbou zlata. K nejvýznamějším památkám ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nový Knín je historické hornické městečko ležící asi 10 km od Dobříše. Historické jádro s mnoha cennými stavbami je vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Okolí města je plné středověkých štol a dolů, které jsou ovšem nepřístupné. Jsou památkou na slávu města, které své bohatství získalo težbou zlata. K nejvýznamějším památkám patří kostel sv. Mikuláše s románskými základy ale po renesanční a barokní přestavbě. Cenná je také budova Mincovny, kde se nikdy mince nerazily, ale shromažďovalo se zde vytěžené zlato. Dnes je zde Hornické muzeum a obřadní síň. Radnice na náměstí pochází z počátku 17. století.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 12.12.2013
  • vloženo: 9.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu