Tišnov

Tišnov leží na úpatí hory Květnice severozápadně od Brna. Osmitisícové město se rozložilo v pozvolném údolí kolem řeky Svratky. Už před staletími bylo toto místo bohaté zejména díky těžbě stříbra. Na potoce Besénku se dokoce prý rýžovalo zlato. Dnes patří mezi hlavní bohatství města několik zajímavých historických staveb a zejména ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Tišnov leží na úpatí hory Květnice severozápadně od Brna. Osmitisícové město se rozložilo v pozvolném údolí kolem řeky Svratky. Už před staletími bylo toto místo bohaté zejména díky těžbě stříbra. Na potoce Besénku se dokoce prý rýžovalo zlato. Dnes patří mezi hlavní bohatství města několik zajímavých historických staveb a zejména čistá krajina, protože se zde nikdy nerozvinul průmysl. Hora Květnice patří mezi významné mineralogické oblasti a každoročně zde také pořadají Mezinárodní expozici minerálů. POhled na město a okolí si nenechte ujít z rozhledny na vrcholu kopce Klucanina.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 15.10.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu