Boskovice

Nádherná krajina, starobylé židovské ghetto, unikátní přírodní útvary, kino, jazz i westernové městečko. Plavání, turistika, speleologie, kultura, festivaly. To všechno jsou -v kostce- překrásné Boskovice. Město na hranicích Drahanské vrchoviny s vodní nádrží a přírodním parkem Řehorkovo Kořenecko. Boskovicko je nádherně kopcovité. Převýšení regionu je přes 400 m. Od Břehu ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nádherná krajina, starobylé židovské ghetto, unikátní přírodní útvary, kino, jazz i westernové městečko. Plavání, turistika, speleologie, kultura, festivaly. To všechno jsou -v kostce- překrásné Boskovice. Město na hranicích Drahanské vrchoviny s vodní nádrží a přírodním parkem Řehorkovo Kořenecko. Boskovicko je nádherně kopcovité. Převýšení regionu je přes 400 m. Od Břehu řeky Svitavy (cca 300 m.n.m) až po kopce v Drahanské vrchovině (přes 700 m.n.m). Krajina skýtá neopakovatelné výhledy, atmosféru a skvělé procházky s houbařením.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 29.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Osídlení Boskovic se traduje do pravěku. První zmínka pochází z roku 1201. Uvedení názvu městečka je pak datováno na rok 1222. Boskovický hrad je připomínán v první polovině 14. století. O městečku jako takovém se dá hovořit v druhé dekádě 15. stol. Suverénním městem jsou Boskovice od dob Marie Terezie. Významnou součástí města je i židovské ghetto, oddělené hradbami a uzavřené branami. Je to jeden z nejzachovalejší, nejrozsáhlejších a nejdůležitějších židovských komplexů ve střední Evropě. Tato tajemná čtvrť rozhodně stojí za návštěvu.


Kultura

Kino Boskovice http://www.kinoboskovice.cz/ , velmi zajímavé muzeum Boskovicka http://muzeum.boskovice.cz/ či divadlo Naboso http://www.naboso.cz/. Kompletní seznam a kalendář akcí k naplánování naleznete na http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko.html. Nesmíte však vynechat ani nádherný Boskovický zámek http://www.zamekboskovice.cz/ a hrad Boskovice http://www.hradboskovice.cz/. Pokud chcete doslova stoupat ke hvězdám, rozhodně navštivte místní hvězdárnu: http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko/kultura-a-zabava/zabavni-zarizeni/hvezdarna-boskovice.html.


Sport

Pěší turistika – naučné stezky: http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko/aktivni-odpocinek/pesi-turistika/naucne-stezky.html, výlety na kole: http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko/aktivni-odpocinek/cykloturistika/cyklotrasy-a-cyklostezky/boskovicko-tipy-na-cyklovylety.html, na koni: http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko/aktivni-odpocinek/jezdectvi-a-agroturistika/jezdectvi.html. Koupaliště, lázně a aqvapark: http://www.regionboskovicko.cz/cs/boskovicko/aktivni-odpocinek/sport-a-relaxace/koupaliste-bazeny-prirodni-koupani.html.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Z návštěvu stojí kulturní festival UniJazz http://www.unijazz.cz/cs/boskovice/8/, pravidelně se zde koná i jarní sraz Velorexů, mrknout můžete i na sraz Boskovického sedmizubce, vypravit se můžete každoročně, druhý víkend v červenci, na Festival Boskovice a pro starší nabízím festival dechových orchestrů Josefa Růžičky. Dále se v Boskovicích konají Husí slavnosti a Vánoční jarmark. Pokud sem pojedete, určitě nezapomeňte navštívit westernové městečko http://www.westernove-mestecko.cz/.


Doprava

Boskovice leží 60 km západně od Olomouce, 50 km severně od Brna a 40 km jižně od Svitav. Do Boskovic se lze dostat autem, autobusem i vlakem. Doporučuji vlak. Je to romantika. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu