Moravskoslezský kraj

Zde již po staletí žijí tři národnostní komunity, česká, slovenská a polská. Každá z nich si zachovala své nářečí i zvyky. Z nejstarších památek připomeňme hrady jako jsou Hukvaldy nebo Sovinec. Specifický folklór je zachován zejména v oblasti Beskyd, kde je zachována řada dřevěných staveb a kostelíků. Samostatnou dějinnou kapitolou ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Zde již po staletí žijí tři národnostní komunity, česká, slovenská a polská. Každá z nich si zachovala své nářečí i zvyky. Z nejstarších památek připomeňme hrady jako jsou Hukvaldy nebo Sovinec. Specifický folklór je zachován zejména v oblasti Beskyd, kde je zachována řada dřevěných staveb a kostelíků. Samostatnou dějinnou kapitolou je druhá polovina minulého století, kdy se celý kraj stal jednou z nejvýznamějších průmyslových oblastí. Z mnohých již zaniklých provozů se dnes stávají technické památky.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktoroviRecenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu