Mikulov

Nádherné jihomoravské městečko v okrese Břeclav, Mikulov, je znám především svou vinnou tradicí. A to již od dob Říma. Ano. Víno sem zavlekli Římané při svých expanzích. Nejen proto byste sem ale měli zavítat. Mikulovsko protíná 1200 km cyklostezek. Variantou ke kolu jsou pěší turistické stezky a také stezky vinařské ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nádherné jihomoravské městečko v okrese Břeclav, Mikulov, je znám především svou vinnou tradicí. A to již od dob Říma. Ano. Víno sem zavlekli Římané při svých expanzích. Nejen proto byste sem ale měli zavítat. Mikulovsko protíná 1200 km cyklostezek. Variantou ke kolu jsou pěší turistické stezky a také stezky vinařské. Po cestě je vždy nutné zastavit se v rodinných a místních sklípcích, popovídat, okoštovat, popojít do blízké vinárničky či vinotéky a opět pokoštovat. Mikulov doporučuji druhý zářijový víkend v roce, kdy se po celém městě odehrává Pálavské vinobraní.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Kolem roku 1111 vznikla osada Mikulov, které se velmi rychle rozvíjela, brzy se stala městečkem (1279) a následně i městem (1410). Možná to netušíte, ale v Mikulově 20 let pobýval a působil (jako zemský rabín) známý tvůrce Golema židovský rabi Jehuda Löw (1525–1609). Kdo ví, třeba je Golem v Mikulově.


Kultura

Kozí hrádek v Mikulově, zámek Mikulov, Zámecká zahrada, kostel sv. Václava, gotická hranolová městská věž, sloup Nejsvětější Trojice, piaristický klášter s kostelem sv. Jana Křtitele, kostel Povýšení svatého Kříže, věž na Kozím vrchu (Turold), židovská čtvrť se hřbitovem, Svatý kopeček u Mikulova. Oslovit Vás mohou i čtyři národní přírodní rezervace, pět přírodních rezervací, jedna národní přírodní památka (Kalendář věků) a čtyři přírodní památky. http://www.mikulov.cz/turistika/aktivni-pobyt/pesi-turistika/prirodni-rezervace/?contentId=78272. V Mikulově a jeho okolí je bezpočet sklípků, vináren, vinoték… Doporučuji i festival http://www.eurotrialog.cz/ či Regionální muzeum v Mikulově http://www.rmm.cz/.


Sport

Věnujte se pěším výletům nebo cykloturistice. Z Mikulova můžete vyrazit třeba do jeskyně Na Turoldu, na Kozí Hrádek, na Svatý kopeček, do CHKO Pálava s Pavlovskými vrchy a řekou Dyjí. Na kole i pěšky můžete za Věstonickou Venuší do nedalekých Dolních Věstonic, dále bych doporučil farmu Nový Přerov, Čs. opevnění Novosedly, termální lázně Laa an der Thaya v Rakousku, zříceninu hradu Falkenstein tamtéž a vyrazit můžete i na poněkud delší výlet do Bratislavy (90 km). Sportům všeho druhu se můžete oddávat zde: www.sportovnihalamikulov.cz, fotbálek: www.fcpalava.cz,

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Velmi populární je poznávání Mikulova z koňského hřbetu. Vyjížďky, příroda, občasné zastavení se ve sklípku, prostě pohoda jazz. Doporučit mohu http://www.jkmikulov.cz/ a http://www.januvdvur.cz/. Pokud budete chtít smočit svá ztrápená těla z vyjížďky na koních, zajděte si na Mikulovskou Riviéru (zdejší koupák) http://www.tedos.cz/?A=koupaliste, nechte o sebe pečovat v termálních lázních v Mušově http://www.hoteltermal.cz/?lng=cs&page=4, nebo si udělejte výlet za hranice do termálních lázní http://www.therme-laa.at/. Skvělý je i výlet parníkem www.lodnidoprava.com.


Doprava

Mikulov leží u mezinárodní silnice č. 461 z Brna do Vídně. Příjezd je sem celkem jednoduchý a nekomplikovaný. Naprosto bez problémů se sem dostanete i vlakem či autobusem. Dokonce Vás od nádraží odveze i 1 linka MHD. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu