Kobylí

Do menší vinařské obce se nejpíše zatouláte při toulkách po moravské krajině za vínem a folklórem. Na okolních, po dlouhá staletí obdělávaných svazích se daří vínu, broskvím a meruňkám. Kobylí patří do oblasti Slovácka a tradice a folklór je zde živý a běžnou součástí denního života. Ještě dnes zde můžete ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Do menší vinařské obce se nejpíše zatouláte při toulkách po moravské krajině za vínem a folklórem. Na okolních, po dlouhá staletí obdělávaných svazích se daří vínu, broskvím a meruňkám. Kobylí patří do oblasti Slovácka a tradice a folklór je zde živý a běžnou součástí denního života. Ještě dnes zde můžete potkal ženy ve všedním kroji a při svátcích pak celou vesnici v krojích slavnostních. Pokud budete poblíž nevynechejte hody nebo vinobraní. Při návštěvě zajděte také do kostela sv. Jiří a také do vinných sklípků, některé z nich jsou také památkově chráněné. Pokud se chcete více seznámit s místní historií a tradicemi máte možnost prohlédnout si místní muzeum obce Kobylí.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 7.10.2013
  • vloženo: 17.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu