Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je sedmé největší město České republiky a ke stům tisícům obyvatel mu chybí jen pár stovek. Leží na soutoku řek Labe a Bíliny.

zobrazit celý text

M-hodnocení7,1

  • Udělené hodnocení: 71

1 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Ústí nad Labem je sedmé největší město České republiky a ke stům tisícům obyvatel mu chybí jen pár stovek. Leží na soutoku řek Labe a Bíliny.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Nedaleko Ústí nad Labem žil ve Stadicích údajně bájný Přemysl, nebo to alespoň tvrdil kronikář Kosmas. Každopádně za vlády Přemysla Otakara II. bylo Ústí nad Labem povýšeno na město. V šestnáctém století došlo k velkému rozvoji a také se sem začali stěhovat Němci. Po třicetileté válce nastal úpadek, z něhož se Ústí nad Labem vzpamatovalo až v devatenáctém století. Díky rozmachu lodní plavby se Ústí začalo průmyslově rozvíjet a ve dvacátém století zde bylo vybudováno hned několik velkých průmyslových závodů, díky kterým město ztratilo výraznou část své krásy a získalo pověst nepříliš hezkého místa. To se začalo měnit až v jednadvacátém století, kdy došlo k několika zásadním rekonstrukcím pamětihodností.


Kultura

V Ústí nad Labem jsou tři divadla, dále pochopitelně kina, galerie, muzea a všechna běžná kulturní zařízení, která by člověk v takhle velkém městě očekával.


Sport

Ústí nad Labem má téměř sto tisíc obyvatel, takže sportovní zázemí zde najdou milovníci téměř všech sportů.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Jedním z největších lákadel pro návštěvníky města je bezpochyby zoologická zahrada.


Ubytování

Ubytovat se v Ústí můžete ve všech druzích hotelů. Jsou tu hotely prvotřídní kvality i ceny, ale také levnější ubytování v penzionech nebo ubytovnách.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Dnes v Ústí nad Labem jezdí pravidelné autobusové a trolejbusové linky MHD. V minulosti jste tu mohli narazit i na tramvaje, dnes však už bohužel ne. Jíždní řády najdete na http://www.dpmul.cz/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/ustinadlabem/spojeni/


Stravování

Ve stotisícovém městě najdete dostatek restaurací i hospod, kde se dá dobře najíst. Vybírat si samozřejmě můžete z těch klasických i těch méně obvyklých.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 5.8.2014
Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na výstavu o předčasně narozených dětech, která je až do 31. 8. k vidění v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem.

Cílem výstavy je zvýšit povědomí široké veřejnosti o předčasných porodech a na konkrétních příbězích předčasně narozených dětí ukázat, že si zaslouží naši péči. Amatérské fotografie zachycují malé bojovníky od prvních chvil na světě, kdy jim šlo o život, až po současnost, kdy díky špičkové zdravotní péči a lásce svých rodičů vyrostly v děti, které se nikterak neliší od svých donošených vrstevníků.

Za předčasně narozené se považují děti, které přijdou na svět před 37. týdnem těhotenství. Dolní hranicí životaschopnosti byl stanoven 24. týden těhotenství. O tyto děti se v Česku stará dvanáct specializovaných perinatologických center. Krajská zdravotní má dvě perinatologická centra, v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a v mostecké nemocnici.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu