Třebívlice

Třebívlice najdete v malebné krajině na okraji CHKO České středohoří. Příznivé klimatické podmínky nahrávají pěstování ovoce na okolních svazích. Třebívlice jsou také známy z dob císaře Rudolfa II. jako naleziště českých granátů. Nějvětší nalezený granát byl ve velikosti holubího vejce. Ať už této střediskové obce zavítáte jako hledači drahokamů a ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Třebívlice najdete v malebné krajině na okraji CHKO České středohoří. Příznivé klimatické podmínky nahrávají pěstování ovoce na okolních svazích. Třebívlice jsou také známy z dob císaře Rudolfa II. jako naleziště českých granátů. Nějvětší nalezený granát byl ve velikosti holubího vejce. Ať už této střediskové obce zavítáte jako hledači drahokamů a nebo polykači kilometrů, všimněte si zámku, kde je dnes škola a barokního kostela sv. Václava. Romantické duše a znalci literatury si připomenou vztah sedmnáctileté Ulriky von Levetzow a tehdy sedmdesátiletého německého básníka J.W. Goethe. Poté co odmítlla jeho žádost o ruku, už se nikdy neprovdala a celý zbytek svého života prožila právě zde v Třebívlicích.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 7.11.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu