Teplice

Teplice jsou známé především jako lázeňské město, byla by ale chyba zůstat jen u toho. Ve městě a v okolí lze totiž navštívit nejednou zajímavou pamětihodnost nebo si vyrazit do přírody a trošku si oddechnout od lidí a stresu.

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Teplice jsou známé především jako lázeňské město, byla by ale chyba zůstat jen u toho. Ve městě a v okolí lze totiž navštívit nejednou zajímavou pamětihodnost nebo si vyrazit do přírody a trošku si oddechnout od lidí a stresu.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Ve dvanáctém století byl na území dnešních Teplic postaven klášter benediktýnek. O sto let později potom i město. To těžilo především z toho, že leželo na obchodní cestě mezi Saskem a Prahou. Důležité byly pro město i léčivé prameny a nejstarší seznamy lázeňských hostů pocházejí z roku 1680! Po třicetileté válce se do Teplic nastěhovalo velké množství kolonistů z Německa, kteří zde žili až do konce druhé světové války. Po ní museli Teplice opustit.


Kultura

Nejdůležitější teplickou kulturní akcí je zahajování lázeňské sezóny. V samotném městě můžete celoročně navštívit Dům kultury, Krušnohorské divadlo, Botanickou zahradu, knihovnu, kino, hvězdárnu či galerii.


Sport

Okolí města se dá využít pro turistiku i cykloturistiku, za návštěvu stojí i Aquacentrum s vodními atrakcemi a milovníci fotbalu se mohou zajít podívat, jak umí kopat v FK Teplice.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Město nabízí dostatek příležitostí k zábavě, ať už jde o kino, hudební kluby, divadlo nebo muzeum.


Ubytování

V Teplicích najdete jak prvotřídní hotely, tak i levné ubytovny.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Městská hromadná doprava se skládá z 27 autobusových a 10 trolejbusových linek. Jízdní řády najdete na http://teplice.veolia-transport.cz/dopravni-sluzby/jizdni-rady/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/teplice/spojeni/


Stravování

Teplice jsou dostatečně velké na to, abyste v nich našli přesně ten typ restaurace, který vám vyhovuje.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu