Most

Město Most je proslulé především tím, že se v něm ve druhé polovině dvacátého století těžilo uhlí a to dost násilným způsobem. Samotné město se z toho dodnes vzpamatovává, přesto je v okolí dostatek zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Most je proslulé především tím, že se v něm ve druhé polovině dvacátého století těžilo uhlí a to dost násilným způsobem. Samotné město se z toho dodnes vzpamatovává, přesto je v okolí dostatek zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 1.11.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínky o osídlení v této oblasti pochází z desátého století z Kosmovy kroniky, vedla tudy obchodní stezka z Prahy do Saska. Od třináctého století byl Most majetkem Přemyslovců, kteří z něj udělali plnohodnotné město. Díky obchodu oblast prosperovala, ale později zde propuklo několik ničivých požárů a ani třicetiletá válka Mostu moc neprospěla. V devatenáctém století sem byla přivedena železnice a navíc se tu objevilo uhlí, diky čemuž se z Mostu stalo velmi bohaté a důležité město. Kvůli těžbě bylo město v 70. a 80. letech zde proběhlo velké množství necitlivých stavebních úprav.


Kultura

V Mostě se sice během roku nekonají žádné významnější akce, ale samotné město nabízí dvě divadla, muzeum, výstavní síň, kino či galerii.


Sport

Vykoupat se můžete v nádržích Matylda nebo Benedikt, milovníci jízdy na kole nebo in-line bruslích můžou vyrazit na speciálně jim určené tratě a v rekreačních centrech se pobaví i fandové plážového volejbalu, minigolfu a dalších sportů.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Na Letišti si můžete vyzkoušet skákání padákem a děti určitě potěší návštěva Aquadromu, kde jsou dva tobogány a hned několik bazénů k pořádnému vyblbnutí. Fanoušci hudby a diskoték ve městě také najdou dostatek příležitostí k zábavě.


Ubytování

Most nabízí hotely všech cenových i kvalitativních kategorií.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V minulosti v Mostě jezdily trolejbusy, ale dnes zůstalo jen u autobusů a tramvají. Dopravní síť je ve městě dostačující. Jízdní řády najdete na http://www.dpmost.cz/layout/index.php nebo http://jizdnirady.idnes.cz/most/spojeni/


Stravování

Najít v takhle velkém městě restauraci, která bude vyhovovat tomu vašemu jazyku, není žádný problém. Ať už preferujete českou nebo světovou kuchyni.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu