Litvínov

Litvínov patří mezi největší města severozápadních Čech. V minulosti se zde vyrábělo například sukno, dnes je město známé bohužel především díky nehezkých povrchovým dolům a špatnému životnímu prostředí. Pokud si sem zajedete, neměli byste minout významný barokní kostel sv. Michaela archanděla a přilehlé Voigtovy sady, místní zámek nebo klasicistní Valdštejnskou ...

zobrazit celý text

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Litvínov patří mezi největší města severozápadních Čech. V minulosti se zde vyrábělo například sukno, dnes je město známé bohužel především díky nehezkých povrchovým dolům a špatnému životnímu prostředí. Pokud si sem zajedete, neměli byste minout významný barokní kostel sv. Michaela archanděla a přilehlé Voigtovy sady, místní zámek nebo klasicistní Valdštejnskou kapli.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Nejstarší písemná zmínka o městu Litvínov pochází z poloviny čtrnáctého století. Původně zde stála dvě sídla s tvrzemi – Dolní Litvínov a Horní Litvínov. Během třicetileté války trpěla obě města hladomorem a morem. Roku 1852 byl Litvínov povýšen na město a s rozvojem železnice se zde začalo dařit i průmyslu. V roce 1939 byl kousek od města vybudován velký chemický závod, kde pracovalo 40 000 lidí.


Sport

Litvínov je znám především svým hokejovým klubem, kde hrála velká spousta českých hvězd.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Ubytování

Litvínov je dostatečně velký na to, abyste zde našli přesně takové ubytování, které chcete.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Litvínově jezdí jedenáct autobusových linek, jízdní rády najdete na http://www.dpmost.cz/web/mhd.php


Stravování


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu