Kadaň

Kadaň je město s bohatou historií a najdete v něm opravdu velké množství zajímavostí a památek. Za návštěvu zde stojí Náměstí míru s radnicí ze čtrnáctého století gotickým kostelem Povýšení sv. Kříže nebo Svatý vrch, na němž stojí nová rozhledna, ze které si můžete užít výhled na město i na ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kadaň je město s bohatou historií a najdete v něm opravdu velké množství zajímavostí a památek. Za návštěvu zde stojí Náměstí míru s radnicí ze čtrnáctého století gotickým kostelem Povýšení sv. Kříže nebo Svatý vrch, na němž stojí nová rozhledna, ze které si můžete užít výhled na město i na Krušné hory.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Oblast Kadaně byla osídlena už někdy v 18. až 13. století před naším letopočtem a už v devátém století zde stála pevnost. První písemná zmínka o osídlení pochází z konce dvanáctého století. Nejvíce se obyvatelům města dařilo v době panování Karla IV. Po druhé světové válce muselo z Kadaně odejít německé obyvatelstvo, protože během války se město stalo součástí Sudet.


Sport

Kadaň sice nepatří mezi největší česká města, dostatek možností ke sportu tu však bezpochyby je.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Doprava

MHD zajišťují v Kadani dvě autobusové linky. Jízdní řády najdete na http://www.kadan.cz/turistika/jizdni-rady-mhd/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/kadan/spojeni/


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu