Jirkov

Jirkov leží na úpatí Krušných hor na jihozápadním okraji Mostecké hnědouhelné pánve. Od sousedního Chomutova jej odděluje pouze silnice. Jirkov bývaal dříve klasické socialistické průmyslové centrum s mnoha sídlišti. Po roce 1989 se průmysl z města zcela vytratil a na kvalitě začalo dostávat i místní ovzduší. V Jirkově zachovalo historické ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jirkov leží na úpatí Krušných hor na jihozápadním okraji Mostecké hnědouhelné pánve. Od sousedního Chomutova jej odděluje pouze silnice. Jirkov bývaal dříve klasické socialistické průmyslové centrum s mnoha sídlišti. Po roce 1989 se průmysl z města zcela vytratil a na kvalitě začalo dostávat i místní ovzduší. V Jirkově zachovalo historické jádro i když za oběť socialistické výstavbě padlo mnoho historických objektů. Město se nyní zaměřilo na společenský a kulturní život svých obyvatel a také k rozvoji sportovních příležitostí. Nedaleké Krušné hory s mnoha cyklostezkami a turistickými trasami nabízí výborné zázemí pro letní i zimní aktivní rekreaci. Pro prohlídce Jirkova se zastavte u kostela sv. Jiljí, který je nejstarším objektem v Jirkově. prohlédnout město i okolí si můžete z městské věže a za kulturou si zajděte na Červený hrádek.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 29.10.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu