Duchcov

Město Duchcov se do historie zapsalo především proto, že zde trávil posledních třináct let svého života proslulý milovník Giacomo Casanova. Při návštěvě Duchcova byste rozhodně neměli minout městskou památkovou rezervaci v centru města, kde si můžete prohlédnout třeba renesanční zámek a francouzskou zahradu s 57 sochami nebo kostel Zvěstování Panny ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Duchcov se do historie zapsalo především proto, že zde trávil posledních třináct let svého života proslulý milovník Giacomo Casanova. Při návštěvě Duchcova byste rozhodně neměli minout městskou památkovou rezervaci v centru města, kde si můžete prohlédnout třeba renesanční zámek a francouzskou zahradu s 57 sochami nebo kostel Zvěstování Panny Marie z přelomu sedmnáctého a osmnáctého století.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 28.10.2013
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


  • Bezbariérový přístup Město Duchcov je skoro bezbariérové

Historie

Na místě dnešního Duchcova stála osada už v devátém století. Samotné město bylo založeno až ve třináctém století, během husitských válek bylo vypleněno a podobně to s ním dopadlo i za třicetileté války. Později se však Duchcov začal rychle rozvíjet. a díky železniční trati se stal důležitou dopravní křižovatkou. Těžilo se zde také uhlí a právě díky těžbě to chvilku vypadalo, že bude muset být zničeno historické centru města. Naštěstí se tak nestalo.


Kultura

Ve městě jsou dvě kina nebo městské muzeum.Doprava

V Duchcově jezdí jedna autobusová linka MHD.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu