Chomutov

Padesátitisícový Chomutov je pátým největším městem Ústeckého kraje. Leží na úpatí Krušných hor a jde o jedno z nejvýznamnějších průmyslových center kraje. V něm samotném a v okolí lze najít velké množství historických památek i přírodních zajímavostí.

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Padesátitisícový Chomutov je pátým největším městem Ústeckého kraje. Leží na úpatí Krušných hor a jde o jedno z nejvýznamnějších průmyslových center kraje. V něm samotném a v okolí lze najít velké množství historických památek i přírodních zajímavostí.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínky o Chomutovu pochází z poloviny třináctého století, ale oblast dnešního města byla pravděpodobně osídlena již dříve. Až do doby husitských válek patřilo město řádu německých rytířů. Od roku 1605 byl Chomutov královským městem. V dalších letech bylo město často drancováno, ať už za třicetileté války nebo během bojů s vojsky Napoleona. V Chomutově a okolí žilo velké množství němců, kteří však byli po druhé světové válce a po navrácení Sudet vysídleni.


Kultura

V Chomutově je divadlo, dvě kina, několik galerií i kulturní dům


Sport

Ve městě lze najít hned několik sportovních hal a stadionů a neměl by být problém najít zařízení, které vyhovuje přesně vašim potřebám.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Chomutov má padesát tisíc obyvatel a ti se někde bavit musí. Krom kin a divadel je tedy ve městě i velké množství různých hudebních klubů.


Ubytování

Ve městě najdete jak kvalitní hotely, tak i levné ubytovny. Není problém najít si místo, kterého vyhovuje vašim potřebám i financím.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Městskou hromadnou dopravu zajišťuje třináct autobusových linek a deset linek trolejbusů. Jízdní řády najdete na http://www.dpchj.cz/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/chomutov/spojeni/.


Stravování

V Chomutově je dostatek kvalitních restaurací nabízejících českou i světovou kuchyni, ale i levné hospody, kde se dá jen tak posedět u piva.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu