Bílina

Bílina je historické město s téměř šetnáctitisíci obyvateli. Rozkládá se v údolí podél stejnojmenné řeky, kde naši předci sídlili již před staletími. V okolí města pramení minerální prameny a již v roce 1712 zde byly založeny malé lázně. Z bývalé slávy místních lázní zde najdeme ještě několik památek. Jednak je ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Bílina je historické město s téměř šetnáctitisíci obyvateli. Rozkládá se v údolí podél stejnojmenné řeky, kde naši předci sídlili již před staletími. V okolí města pramení minerální prameny a již v roce 1712 zde byly založeny malé lázně. Z bývalé slávy místních lázní zde najdeme ještě několik památek. Jednak je to stáčírna minerálních vod, lesopark a Lesní kavárna. K dalším památkám ve městě patří kostel sv. Petra a Pavla původně ze 14. století a židovský hřbitov jako připomínka židovské komunity. Výraznou dominantu města tvoří zámek, který je ovšem veřejnosti nepřístupný.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 25.10.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu