Krupka

Krupka leží nedaleko Teplic na úpatí Krušných hor. Bývalé hornické město za dob svého největšího rozkvětu těžilo ve svém okolí stříbro. Památek na rušnou hornickou činnost najdete v okolí nepočítaně. Jedna z šachet je dokonce otevřena pro veřejnost. V samém centrum města, kterému se říká Bohosudov, stojí majestátní bazilika Panny ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Krupka leží nedaleko Teplic na úpatí Krušných hor. Bývalé hornické město za dob svého největšího rozkvětu těžilo ve svém okolí stříbro. Památek na rušnou hornickou činnost najdete v okolí nepočítaně. Jedna z šachet je dokonce otevřena pro veřejnost. V samém centrum města, kterému se říká Bohosudov, stojí majestátní bazilika Panny Marie Sedmibolestné. Pohled na město rozložené po stráních si můžete vychutnat ze zříceniny hradu Krupka. Do historie města a hornictví se zase můžete ponořit v muzeu v centru města.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 29.10.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu