Vysoké nad Jizerou

Vysoké nad Jizerou je podhorské město vzniklé z původní hornické osady. Atmosféru města vytváří řada staveb lidové podkrkonošské architektury. Dominantou města je kostel sv. Kateřiny se vzácnou sochou Madony ze 14. století. Obdivat budete také unikátní betlém v místním muzeu. Místní i řada návštěvníků využívají koupaliště, tenisové a volejbalové kurty ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Vysoké nad Jizerou je podhorské město vzniklé z původní hornické osady. Atmosféru města vytváří řada staveb lidové podkrkonošské architektury. Dominantou města je kostel sv. Kateřiny se vzácnou sochou Madony ze 14. století. Obdivat budete také unikátní betlém v místním muzeu. Místní i řada návštěvníků využívají koupaliště, tenisové a volejbalové kurty a řadu turistických a cylistických tras v krásné krajině železnobrodské vrchoviny. V zimě je možno využít služeb lyžařského areálu Větrov a udržovaných běžeckých tratí.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 10.10.2012
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu