Vrchlabí

Město Vrchlabí je považováno za bránu Krkonoš, takže pokud se chystáte navštívit naše nejvyšší hory, je dobré začít právě tady. Měli byste si ale udělat alespoň chvilu volna i na nějakou tu procházku po městě, protože minimálně zámek a přilehlý zámecký park stojí za pozornost. Navštívit byste měli i Krkonošské ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Vrchlabí je považováno za bránu Krkonoš, takže pokud se chystáte navštívit naše nejvyšší hory, je dobré začít právě tady. Měli byste si ale udělat alespoň chvilu volna i na nějakou tu procházku po městě, protože minimálně zámek a přilehlý zámecký park stojí za pozornost. Navštívit byste měli i Krkonošské muzeum.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 16.4.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Krkonošské podhůří se začalo osidlovat ve třináctém století a v té době vzniklo i Vrchlabí, kdy zde byla založena dřevorubecká osada. V šestnáctém století město zaplnili horníci a hutníci a Vrchlabí začalo výrazně prosperovat. To se dařilo až do devatenáctého století. Dařilo se zde textilnímu průmyslu, ale dařilo se zde například i vojenské výrobě.


Sport

Vrchlabí leží kousek od Krkonoš, takže si tu na své přijdou především milovníci zimních sportů, ale nudit se nebudou ani nadšení cyklisté či fanoušci pěší turistiky.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Doprava

Městskou hromadnou dopravu zajišťuje ve Vrchlabí jedna autobusová linka. Jízdní řády najdete na http://www.kad.cz/MHD-Vrchlabi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu