Hronov

Město Hronov najdete kousek od hranic s Polskem. Narodil se zde slavný český spisovatel Alois Jirásek, takže ve městě můžete najít například jeho rodný dům, sochu, divadlo nebo muzeum. Za pozornost stojí i kostel Všech svatých. Původně byl gotický, ale během třicetileté války byl zničen a v osmnáctém století byl ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Hronov najdete kousek od hranic s Polskem. Narodil se zde slavný český spisovatel Alois Jirásek, takže ve městě můžete najít například jeho rodný dům, sochu, divadlo nebo muzeum. Za pozornost stojí i kostel Všech svatých. Původně byl gotický, ale během třicetileté války byl zničen a v osmnáctém století byl barokně přestavěn.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 17.1.2013
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Hronov vznikl někdy v polovině třináctého století, poprvé byl však písemně zaznamenán až roku 1359. Během třicetileté války švédská vojska Hronov vypálili a skoro zničili. Na konci devatenáctého století sem byla zavedena železnice, což velmi oživilo místní hospodářství.


Kultura

Vždy v srpnu se zde koná divadelní festival Jiráskův Hronov.


Ubytování


Doprava

MHD v Hronově nejezdí.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu