Broumov

Broumov byl založen jako osada v roce 1171 a na město ho povýšil Karel IV. v roce 1348. Dnes se dostává kdysi zapadlé Broumovsko do popředí zájmu tustistů. Vidět a zažít toho tu můžete dost. Přímo v Broumově najdete benediktinské opatství sv. Václava a také okolí Broumova je plné zajímavých ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Broumov byl založen jako osada v roce 1171 a na město ho povýšil Karel IV. v roce 1348. Dnes se dostává kdysi zapadlé Broumovsko do popředí zájmu tustistů. Vidět a zažít toho tu můžete dost. Přímo v Broumově najdete benediktinské opatství sv. Václava a také okolí Broumova je plné zajímavých barokních církevních památek většinou postavené podle Kryštofa Dientzenhofera a nebo jeho syna Kiliána Ignáce. Broumov slouží také jako výchozí bod pro výpravy za přírodou. Častým cílem turistů je národní přírodní rezervace Broumovské stěny nebo jedno z největších skalních měst u nás, Adršpašsko - Teplické skály. Trochu osamělejší, ale o to více romantické jsou Javoří hory, které se táhnou po severovýchodním okraji Broumovského výběžku a tvoří přirozenou hranici s Polskem.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 3.1.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu