Strakonice

Okresní město Strakonice je průmyslovým i kulturním centrem celé oblasti. V jeho historickém centru najdete řadu památek které svědčí o jeho významu a slávě. Za pozornost stojí především hrad, který byl v roce 1995 prohlášen národní kulturní památkou. Unikátní je spojení hradu se sídlem johanitského řádu. V historickém centru si ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Okresní město Strakonice je průmyslovým i kulturním centrem celé oblasti. V jeho historickém centru najdete řadu památek které svědčí o jeho významu a slávě. Za pozornost stojí především hrad, který byl v roce 1995 prohlášen národní kulturní památkou. Unikátní je spojení hradu se sídlem johanitského řádu. V historickém centru si všimněte renesančního kostela sv. Markéty a barokního mariánského sloupu. Místní kuriozitou je kopie brány ze starověké ho Stonehenge na břehu Otavy. Na počátku 90. let zde experimentoval s betonovými kvádry místní rodák ing. Pavel Pavel. Strakonice jsou proslavené svou průmyslovou výrobou. Textilní továrna vyráběla pro muslimský svět fézy – tradiční pokrývky hlavy. A další známá továrna vznikla z bývalé zbrojovky. Nejdříve se orientovala na výrobu kol a v roce roce 1932 začala vyrábět motorky. Zanedlouho se podnik stal největším výrobcem jednostopých vozidel v tehdejším Československu. Pokud se rádi proháníte na motorkách po silnicích, tak dobře víte, že prach z cest je nejlépe zapít strakonickým Dudákem. Tedy výborným pivem z místního pivovaru. Dudáky opravdové potkáte na proslulém místním dudáckém festivalu.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Osada s kostelem a sídlem řádu johanitů, patřila rodu Bavorů do počátku 15. století. V roce 1367 byly Strakonice povýšeny na město, ovšem zůstává nadále městem poddanským. V roce 1402 jej získali do svého držení johanité. Za husitských nepokojů byly výrazně katolické Strakonice centrem protihusitského odporu. 16. století přineslo hospodářský a mocenský vzestup, který přerušila třicetiletá válka. Od 18. století se zde začíná s textilní výrobou, která později Strakonice tolik proslaví.


Kultura

kina - info zde http://www.strakonice.eu/kat_kontakty_turista/410 Muzeum středního Pootaví - http://www.muzeum.strakonice.eu/ kluby - http://www.strakonice.eu/kat_kontakty_turista/410


Sport

Ve Strakoncích je mnoho možností ke sportovnímu vyžití. Informace najdete na http://www.starz.strakonice.eu/hlavni-strana/. Firma spravuje následující zařízení sportovní areál Na Křemelce, sportovní areál Na Sídlišti, zimní stadion, skate park, plavecký stadion.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Paintball club Troja - Podsrpenská 100, Strakonice Mezinárodní dudácký festival - http://www.dudackyfestival.cz/ Jamboree - country a bluesgrass festival http://www.jamboree-cz.com/ Rumplování - středověké slavnosti http://www.mesto-strakonice.cz/pravidelne-akce.php Adventní trhy Skupovy Strakonice - http://www.strakonice.cz/kultura/index.php?page=skupovy-strakonice


Stravování

Místní pivovar vaří pivo jménem Dudák, který je k dostání v mnoha místních restauracích. K němu si můžete dát třeba cmundu nebo gulášek s bramboráčky. Dietnější krajovou specialitou je jistě jihočeská ryba nebo správná šumavská bramboračka s houbami.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu