Informace o místě

Přírodní památka ostrov Markéta je uprostřed rybníku Hejtman nedaleko Plané nad Lužnicí. Je to významné hnízdiště volavky popelavé, které zde hnízdí na 100 párů. Pozorovat dále můžete také kachnu divokou, poláka velkého, poláka chocholačku a dva druhy potápek. V bylinném porostu roste vzácný hvozdík pyšný pravý. Většinu ostrova porůstá smíšený les z dubů, borovice, smrku a lípy.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 1.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Doprava a cesta

Na jih od Plané nad Lužnicí. Leží nedaleko cesty z Plané do Košic. Veřejnosti je nepřístupné, protože před ním leží provoz rybářství.


Tipy co si vzít sebou?

Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Dovolená v Jižních Čechách

Dovolená v Jižních Čechách

Zajímala by Vás dovolená v Jižních Čechách? Podívejte se tedy na několik míst, kam můžete v Jižních Čechách vyrazit na dovolenou. Najdete zde, jak zajímavá ... více info...

Národní parky ČR a CHKO

Národní parky ČR a CHKO

Chcete-li vyrazit někam za krásnou přírodou, doporučím Vám národní parky ČR a chráněné krajinné oblasti (CHKO) České republiky. V každé takovéto lokalitě naleznete spoustu míst, ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu