Milevsko

Milevsko představuje místo s dlouholetou duchovní a kulturní tradicí. Město proslavil především premonstrátský klášter, který je nejstarší na jihu Čech. Leží na severním okraji města u městského parku Bažantnice. V parku se můžete obdivovat přírodní galerii žulových děl. Vytvořili je čeští i zahraniční umělci při sympoziích na konci 20. století ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Milevsko představuje místo s dlouholetou duchovní a kulturní tradicí. Město proslavil především premonstrátský klášter, který je nejstarší na jihu Čech. Leží na severním okraji města u městského parku Bažantnice. V parku se můžete obdivovat přírodní galerii žulových děl. Vytvořili je čeští i zahraniční umělci při sympoziích na konci 20. století. Náměstí zdobí barokní Stará radnice ze 17. století a novorenesanční nová radnice vyzdobená sgrafity. Vyhlášený je maškarní průvod městem, který organizují místní na začátku března.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Klášter byl založen mezi lety 1184 až 1187 pánem Jiřím z Milevska. Od 14. století dochází k také k rozvoji přilehlé osady. Městem je od roku 1759. Vlastnili jej postupně významné jihočeské rody. Po Bílé hoře spadá klášter na pod premonstrátský klášter na Strahově. Po zrušení kláštera v 18. století dochází k úpadku města i celé oblasti.


Kultura

tradiční maškarní průvod městem - http://www.milevskemaskary.cz Dům kultury Milevsko - http://www.dkmilevsko.cz/ Kino - http://www.dkmilevsko.cz/


Zábava

tradiční maškarní průvod městem - http://www.milevskemaskary.cz/


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu