Hluboká nad Vltavou

Město a hrad jsou díky své atraktivitě a výhodné poloze velmi navštěvovanými místy v Jižních Čechách. Nachází se asi 10 km severně od Českých Budějovic u řeky Vltavy. Město proslavil především novogotický bílý zámek v krásném anglickém parku. Kromě něj nabízí město další zážitky. Na břehu Munického rybníka děti jistě ...

zobrazit celý text

M-hodnocení8,1

 • Udělené hodnocení: 81

2 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město a hrad jsou díky své atraktivitě a výhodné poloze velmi navštěvovanými místy v Jižních Čechách. Nachází se asi 10 km severně od Českých Budějovic u řeky Vltavy. Město proslavil především novogotický bílý zámek v krásném anglickém parku. Kromě něj nabízí město další zážitky. Na břehu Munického rybníka děti jistě potěší Zoo Ohrada. S ní sousedí lovecký zámek Ohrada, v němž je Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Pro aktivní sportovce je tu vyborně vybavený sportovní areál a golfové hřiště, ukončený krásným dětským hřištěm a lanovým parkem. Pro milovníky umění se nabízí Alšova jihočeská galerie a Galerie Knížecí dvůr. Vykoupat se můžete také v Bezdrevu, v druhém největších českém rybníku.

Katka Záhorková (Katka)
 • aktualizace: 30.11.2011
 • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Ve 13. století stával na místě zámku hrad a od ním byla malá osada. V té době se jí říkalo Podhradí. V 15. století a 16. století s rozvojem rybníkářství a lesnictví, získávalo město na významu. Byl založen rybník Bezdrev i obě obory. Hrad byl přestavěn na renesanční zámek. Od 17. století je ve vlastnictví Schwarzenberků, kteří ho v letech 1839-1871 nechali přestavět do tudorské gotiky.


Kultura

Alšova Jihočeská galerie - http://www.ajg.cz/ Kulturní centrum Panorama - http://www.sinfonie.cz/


Sport

Zimní stadion - http://www.vachaasyn.cz/ Golf - http://www.golfhluboka.cz/ Koupaliště - http://www.hluboka.cz/index.php/kultura-a-sport/koupaliste/83-koupaliste

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Adrenalinpark - http://www.adrenalin-hluboka.cz/ Dětský areál - http://www.areal-hluboka.cz/


Recenze a hodnocení uživatelů

 • 8
  • Udělené hodnocení: 8
 • Aktualizováno: 19.7.2013
 • Přidáno: 19.7.2013
Před dvěma lety jsme byli s přítelem na dovolené v jižních Čechách a zámek Hluboká jsme nemohli opomenout. Je to doslova pohádkový zámek s nádherným anglikánským parkem. Naprosto mě svým slohem také uchvátila oranžerie. Pravdou je, že se jedná vůbec o nejkrásnější zámek u nás.
Bohužel, což je teď trendem většiny zámků a hradů, je to, že se prohlídka skládá z několika tras a pokud by člověk chtěl opravdu vidět celý zámek, tak utratí jen za sebe majlant. Navíc i tak je každá trasa sama o sobě docela drahá. Po dlouhém rozhodování, kterou trasou se vydáme, jsme si koupili turistickou známku a opustili jsme Hlubokou.

Fotografie k recenzi

Hluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad VltavouHluboká nad Vltavou
 • 10
  • Udělené hodnocení: 10
 • Přidáno: 11.10.2011
Předloni jsme navštívili zámek v Hluboké nad Vltavou a můžu Vám říct, že něco tak krásného jsem nikdy neviděla. Bez váhání říkám, že to je nejhezčí zámek v České republice. Fakt bomba!!!!
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu