Uničov

Královské město Uničov mělo užívat práva z tohoto titulu navždy a to díky privilegiu uděleným Jiřím z Poděbrad. Uničiv byl totiž jednou z významných bašt husitství na Moravě. Založeno bylo ovšem mnohem dříve a to již ve 13. století. Tehdy se s ním počítalo jako s významným centrem těžby rud ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Královské město Uničov mělo užívat práva z tohoto titulu navždy a to díky privilegiu uděleným Jiřím z Poděbrad. Uničiv byl totiž jednou z významných bašt husitství na Moravě. Založeno bylo ovšem mnohem dříve a to již ve 13. století. Tehdy se s ním počítalo jako s významným centrem těžby rud. Toto se nenaplnilo a tak město prosperovalo díky významné strategické poloze a obchodu. Rozkvět města přerušila až Bílá hora a následující historické události. V minulém století se z ospalého provinčního městečka proměnil Uničov v průmyslové centrum a to díky stavbě velkých strojíren. V posledních letech město opět vzkvétá a tak si jistě vyberete z bohaté nabídky místních kulturních i sportovních akvitivit.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 15.8.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu