Šumperk

Jesenické hřebeny Hrubého a Nízkého Jeseníku. Šumperk je doslova branou do těchto nádherných hor, které se mu tyčí za humny. Z tohoto neobyčejného místa se dostanete do Skřítka, Červenohorského sedla, Ramzové a Kralického Sněžníku. Městem protéká řeka Desná a tvoří tak malebné horské údolí. Ideální základna pro zimní sporty i ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jesenické hřebeny Hrubého a Nízkého Jeseníku. Šumperk je doslova branou do těchto nádherných hor, které se mu tyčí za humny. Z tohoto neobyčejného místa se dostanete do Skřítka, Červenohorského sedla, Ramzové a Kralického Sněžníku. Městem protéká řeka Desná a tvoří tak malebné horské údolí. Ideální základna pro zimní sporty i letní radovánky.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Šumperk původně dohlížel na těžbu těžkých kovů. S tímto posláním byl také zakládán ve 13. století. První zmínka pochází z roku 1281, město však bylo založeno o několik desítek let dříve. V průběhu své historie bylo dokonce tak nádherné, že mu šlechta přezdívala Malá Vídeň (v druhé polovině 19. století).


Kultura

Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie. To je v Šumperku památka číslo jedna. Dalšími architektonickými skvosty jsou Geschaderův dům, kostel sv. Jana Křtitele, kostelík sv. Barbory a pochopitelně zbytky městských hradeb. Kultura je zastoupena v Šumperku Domem kultury, Vlastivědným muzeem, Divadlem Šumperk, kinem Oko, www.kinosumperk.cz, a Domem evropského setkávání.


Sport

Je naprosto jasné, že ze sportů bude dominovat lyžování sjezdové i běžecké a také horská kola a turistika. Šumperk má však v záloze mnohé další aktivity. Jako třeba krytý plavecký bazén www.aquacentrum.net, venkovní koupaliště, zimní stadion, střelnici, kuželnu, tenisové kurty, bowling www.luckyplus.cz , minigolf, sportovní halu, lezeckou stěnu www.fitnesskorzo.cz, jezdectví www.ranchviktorie.cz a další.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Zdejší obyvatelé se mohou pochlubit zajímavými festivaly v čele s Blues Alive, což je mezinárodní festival bluesové hudby anebo s dalším festivalem s názvem Roztančená ulice, což je opět mezinárodní festival folklórního tance a folklórní hudby. Jinak mnoho zábavy si užijte při svých celoročních toulkách tímto nádherným krajem.


Doprava

Vlakem do Šumperka je to krásná cesta. Takže vřele doporučuji. Autem nebo autobusem je to do tohoto hezkého města nejjednodušší buď přes Mohelnici a Zábřeh, nebo přes Hradec Králové, Kostelec nad Orlicí, Žamberk a Červenou vodu.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu