Mohelnice

Mohelnice by se klidně mohla jmenovat Velké Mezihoří nad Moravou. Leží totiž mezi třemi pohořími - Hrubým Jeseníkem, Zábřežskou vrchovinou a Hanušovickou vrchovinou, protéká jí řeka Morava. Kopce, lesy, turistika, ale i voda a jachting. To vše je Mohelnice, kterou Vám představím. Město, které rozhodně stojí za umístění ve Vaší knížce ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Mohelnice by se klidně mohla jmenovat Velké Mezihoří nad Moravou. Leží totiž mezi třemi pohořími - Hrubým Jeseníkem, Zábřežskou vrchovinou a Hanušovickou vrchovinou, protéká jí řeka Morava. Kopce, lesy, turistika, ale i voda a jachting. To vše je Mohelnice, kterou Vám představím. Město, které rozhodně stojí za umístění ve Vaší knížce toulek po vlastech českých.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 2.8.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Mohelnicko bylo osídleno již před více než 8000 lety pravěkými pastevci. Ty vytlačili roku 400 před Kristem Keltové. Ti byli později vytlačeni Slovany, aby se sem vrátili v další vlně. Ve středověku byla Mohelnice centrem obchodu a vzdělanosti, roku 1131 se o ní dozvídáme jako o obci, v roce 1424 už o ní, dle historických pramenů, mluvíme jako o městě.


Kultura

V Mohelnici jsou, kromě jiného, i hezké památky. Například farní kostel sv. Tomáše z Cantebury, starobylý hradební systém, v blízkém okolí pak hrad Bouzov, lovecký zámek Úsov a třeba židovská synagoga v Lošticích. Daleko zajímavější je ale příroda. Pohoří Hrubého Jeseníku přímo vybízí k trávení veškerého volného času v přírodě. Kromě toho Vás velmi rád pozvu do CHKO Litovelské Pomoraví.


Sport

Mohelnice disponuje krytým plaveckým bazénem, fotbalovým stadionem a spoustou sportovišť. Aktivit na výběr je mnoho. Fotbal, volejbal, nohejbal, plavání http://bazen.olomoucko.com/, jachting http://www.jachtingmohelnice.estranky.cz, bowling http://www.pension-mohelnice.cz/, tenis http://www.tenismohelnice.cz/, či jezdectví http://www.jkpegasmohelnice.estranky.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Rozhodně doporučuji závody off-road náklaďáků http://www.velkacenamohelnice.cz/. Vydat se můžete i za méně akčním dobrodružstvím - Muzeum Mohelnice, http://www.muzeum-sumperk.cz/zarizeni/muzeum-mohelnice. Když už jsme u komornější zábavy, navštivte i vyhlášený Mohelnický Betlém. O něco méně seriózní, o to více uvolněné je i setkání trampů a písničkářů na Mohelnickém dostavníku http://www.mohelnickydostavnik.cz/ - a propos, vřele doporučuji.


Doprava

Mohelnici naleznete na půli cesty mezi Olomoucí a Českou Třebovou. Z Olomouce se k ní dostanete po silnici č. 35. Bez obav se můžete vydat do Mohelnice i vlakem nebo autobusem. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu