Třebechovice pod Orebem

Třebechovice pod Orebem byly založeny ve 14. století na obchodní stezce. Vrch Oreb, který najdete přímo ve městě, je spojený s husitským hnutním. Dnes je to klidné městečko, které je ovšem celosvětově proslavené unikátní sbírkou betlémů. Návštěva místního muzea proto patří k "povinnostem" každého návštěvníka města. Kromě toho nabízí město ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Třebechovice pod Orebem byly založeny ve 14. století na obchodní stezce. Vrch Oreb, který najdete přímo ve městě, je spojený s husitským hnutním. Dnes je to klidné městečko, které je ovšem celosvětově proslavené unikátní sbírkou betlémů. Návštěva místního muzea proto patří k "povinnostem" každého návštěvníka města. Kromě toho nabízí město dostatek dalších turistických zajímavostí jako je historické centrum, návštěvu husitského Orebu, skanzen v Krňovicích a krásnou přírodu v okolí.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 11.4.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu