Smiřice

Smiřice jsou velmi starou obcí, vždyť první záznamy pochází z roku 1361. Ovšem archeologické nálezy vypovídají mnohem starším osídlení. první lidé se zde usazovali již za pravěku. Z místní tvrze pochází slavný šlechtický rod Smiřických ze Smiřic, který vymřel v první polovině 16. století. Z jejich vodní tvrze se stal ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Smiřice jsou velmi starou obcí, vždyť první záznamy pochází z roku 1361. Ovšem archeologické nálezy vypovídají mnohem starším osídlení. první lidé se zde usazovali již za pravěku. Z místní tvrze pochází slavný šlechtický rod Smiřických ze Smiřic, který vymřel v první polovině 16. století. Z jejich vodní tvrze se stal postupně renesanční zámek a ten byl pozdějí ještě barokně upraven. Dnes ve městě žije kolem 3000 obyvatel a pokud do něj dorazíte vlakem, všimněte si také neobvyklého nádraží ve stylu loveckého zámečku.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 14.3.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu