Hradec Králové

Téměř stotisícový Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice. Samotné město je celkem placka, ale milovníci kopců najdou kousek za ním Orlické hory nebo Krkonoše. Díky své velikosti nabízí Hradec Králové turistům vše, na co si vzpomenou.

zobrazit celý text

M-hodnocení8,1

  • Udělené hodnocení: 81

1 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Téměř stotisícový Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice. Samotné město je celkem placka, ale milovníci kopců najdou kousek za ním Orlické hory nebo Krkonoše. Díky své velikosti nabízí Hradec Králové turistům vše, na co si vzpomenou.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Oblast okolo dnešního Hradce Králové byla osídlena už v prehistorických dobách. Svobodným městem se stal za vlády Přemysla Otakara I. v první půlce třináctého století. Roku 1664 zde bylo založeno biskupství, v devatenáctém století sem dorazila železnice a město se tak mohlo dále rozvíjet.


Kultura

Město má téměř 100 000 obyvatel, takže je tu vše, co by člověk očekával. Kina, divadla, hudební kluby, diskotéky, galerie, muzeum...


Sport

Hradec Králové dokáže díky své velikosti obsloužit milovníky běžných i méně obvyklých sportů.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

V Hradci Králové a jeho okolí se konají například hudební festivaly Rock for People nebo Hip Hop Kemp.


Ubytování

Hradec Králové dokáže při své velikosti nabídnout odpovídající ubytování i těm nejnáročnějším turistům.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Hradec Králové má dostatečnou a dobře fungující síť MHD. Jízdní řády najdete na http://www.dpmhk.cz/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/hradeckralove/spojeni/


Stravování

Najít si kvalitní nebo cenově dostupnou restauraci není vůbec žádný problém.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 10
    • Udělené hodnocení: 10
  • Přidáno: 7.7.2014
Dobrý den,

ráda bych Vás pozvala na putovní fotografickou výstavu Společně o hemofilii. Výstava v letošním roce navštíví celkem 5 měst České republiky a momentálně je k vidění právě v Hradci Králové. V OC ATRIUM Hradec Králové (Dukelská třída 1713/7) je instalována od 7. 7. až do 31. 8. Její snahou je přiblížit život malých dětí a dospívajících, které spojuje stejný osud. Od svého narození se potýkají s nevyléčitelnou dědičnou chorobou hemofilií (poruchou srážlivosti krve), která do značné míry ovlivňuje jejich současný i budoucí život. Přijďte si i vy rozšířit své obzory.

S 11 fotografiemi Radovana Šťastného poznáte také 11 příběhů dětských hemofiliků. Fotografie vznikly během setkání občanského sdružení Hemojunior, které sdružuje malé pacienty s tímto onemocněním. Jednotlivé snímky zachycují emocionální momenty a zprostředkovávají tak příběhy lidských životů.

Fotografická výstava vznikla za podpory společnosti Bayer, občanského sdružení Hemojunior a Českého svazu hemofiliků. Až do 31. 8 je k vidění v OC ATRIUM Hradec Králové. Od 1. 9. do 31. 10. bude instalována v OC LETMO Brno. Její poslední letošní zastávkou pak budou České Budějovice, kde fotografickou výstavu budete moci navštívit v IGY Centru a to od 1. 11. do 31. 12. 2014.

Rozšiřte si obzory a nahlédněte do světa hemofiliků, je k vidění v Hradci Králové v OC ATRIUM. Moc doporučuji.

Fotografie k recenzi

Hradec Králové
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu