Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je nejen naše nejznámější horské středisko, dokonce je také největší horské středisko naší republiky. Leží na řece Labi nedaleko od jeho pramene. U vzniku města stál v 16. století zájem o nerostné bohatství a to rudy a drahé kameny. Těžila se zde železná ruda a také stříbro. Za ...

zobrazit celý text

M-hodnocení8,0

  • Udělené hodnocení: 80

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Špindlerův Mlýn je nejen naše nejznámější horské středisko, dokonce je také největší horské středisko naší republiky. Leží na řece Labi nedaleko od jeho pramene. U vzniku města stál v 16. století zájem o nerostné bohatství a to rudy a drahé kameny. Těžila se zde železná ruda a také stříbro. Za své jméno vděčí Špindlerův mlýn chybě při žádosti o stavbu kostela v 18. století. Nejvíce se o vznik kostela zasazoval pan Špindler z místního mlýna, ve kterém horalé žádost císaři podepsali. Ve Vídni poté úřednickou chybou vystavili povolení vystavit kostel ve městě Špindlerův Mlýn. Aby o povolení nepřišli, raději občané svoje město přejmenovali.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 18.3.2013
  • vloženo: 18.3.2013

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu