Slatiňany

Slatiňany leží na úpatí Železných hor asi 4 km jižně od Chrudimi. Slavné jsou zejména díky krásnému zámku, který dnes slouží jako muzeum koní. A těm je věnováno i další místní muzeum. To si vybralo pouze koně starokladrubské. K dalším pamětihodnostem města patří novogotický kostel sv. Martina, jehož historie sahá ...

zobrazit celý text

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Slatiňany leží na úpatí Železných hor asi 4 km jižně od Chrudimi. Slavné jsou zejména díky krásnému zámku, který dnes slouží jako muzeum koní. A těm je věnováno i další místní muzeum. To si vybralo pouze koně starokladrubské. K dalším pamětihodnostem města patří novogotický kostel sv. Martina, jehož historie sahá až do 14. století a také místní hřebčín s chovnou stanicí slavných vraníků. Z města je to jen kousek do CHKO Železné hory a to společně s příjemným zázemím dělá z města oblíbené turistické centrum.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 18.6.2013
  • vloženo: 7.10.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu