Máte rádi divadlo a zrovna si říkáte kam do divadla? Podívejte se na seznam divadel z celé České republiky, který jsem pro vás připravil. Stačí si je jen zobrazit na mapě, pak jednoduše zjistíte, která divadla jsou ve Vašem okolí. Pokud si zobrazíte detailní informace o daném divadle, najdete tam i kontaktní údaje, takže můžete následně zjistit, která divadelní představení se v něm hrají. U každého divadla najdete i další tipy na zajímavá místa v okolí, takže pokud budete chtít spojit návštěvu divadla i třeba s večeří v restauraci nebo skleničkou vína, doporučíme Vám i takováto místa poblíž divadla, které chcete navštívit.

Albert Höfer (Albert)
  • aktualizace: 17.2.2012
  • vloženo: 7.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Související články na téma divadlo


Mapa divadel v ČR

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 8
    • Udělené hodnocení: 8
  • Přidáno: 15.1.2014
Havlova Audience znovu přikuluje na divadelních prknech

Divadelní inscenace Audience od Václava Havla se opět hlásí o slovo. Již 15. ledna uvidíte hru o lidské nátuře, jenž se pokřivuje okolnostmi své doby a absurditě politiky a života v Divadle D21 na Královských Vinohradech. Mezi hromadou přepravek benešovského piva Ferdinand se odehraje malý příběh o možná ještě menších lidech…

Pivní exkurze do doby dávno minulé anebo do současnosti? Tak se ptá vinohradské divadlo D21, které od podzimu 2013 nově zařadilo do repertoáru divadelní představení Audience, jež je součástí typické havlovské poetiky neodmyslitelně patřící k našemu současnému kulturnímu bohatství. Historický návrat do časů normalizace v podání mladého hereckého dua Lukáš Šolc a Jiří Panzer, alias sládek a jeho podřízený, pod taktovkou taktéž generačně mladšího režiséra Jiřího Ondry, je zajímavý i proto, že pro dotyčné už dneska platí spíše za žánr science-fiction.

„Navštívíme zákoutí pivovaru, kde si sládek jednoho dne předvolá na kobereček svého – poněkud komplikovaného – podřízeného Vaňka. Ztratíme se na okamžik v minulém čase, jako v pohádce, v níž jeden koulí, druhý přikuluje a vedoucí to všechno bedlivě sleduje, abychom se opět šťastně vynořili. Někdo se zasměje, jiný zanadává, některý polituje, ale všichni si dáme pivo, protože „u nás všichni pijeme pivo!“

Popis představení divadla D21 vystihuje tempo vypointované přestřelky dialogů z dílny absurdního Havlovského humoru, kde se propijeme s pivem Ferdinand k mnohým tíživým i méně tíživým společenským otázkám. Být udavačem a krást? Nebo se stát euroskeptikem? Na milost či nemilost. Hlavně s dobrým pivem.

60 minutová aktovka Audience z inscenačního cyklu divadla D21 se hraje ve středu 15. ledna nebo v pátek 14. února. Vstupenky lze rezervovat on-line na stránkách www.divadlod21.cz, nebo je lze koupit na pokladně divadla D21 v ulici Záhřebská 21 na Praze 2.

Fotografie k recenzi

Divadlo - kdy a kam do divadla
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu