Dělostřelecká tvrz Bouda

adresa: Dělostřelecká tvrz BOUDA, 561 66 TĚCHONÍN
tel.: 777 647 114
web: www.boudamuseum.com, e-mail: tvrz@boudamuseum.com

M-hodnocení8,0

 • Udělené hodnocení: 80

0 uživatelských hodnocení


Informace o místě

Tato jedinečná soustava pevnostních objektů z let 1935-1938 se nachází východně od města Králíky pod kopcem Bouda v Orlických horách. Zdejší hojně navštěvované muzeum je celoročně přístupné a pro svou rozsáhlost a vysokou úroveň expozic nabízí několik prohlídkových tras. Jádro tvrze tvoří bunkr s výsuvnou dělostřeleckou věží, ke kterému jsou tunely napojeny všechny podpůrné objekty jako muniční sklad, kasárna, elektrárna a obranné stavby složené z několika pěchotních srubů. V muzeu můžete spatřit nejkompletnější sbírku střílen, pancérových prvků jako jsou zvony, protipěchotních a protitankových překážek na našem území.

Speciality jsou i vozíky pro úzkorozchodnou trať v tunelech nebo 85mm pevnostní kanón vzor 44/59. Na prohlídku si vemte teplejší oblečení, protože teploty se drží kolem 6 stupňů a pevnou obuv na zdejších až 1,7 km chodeb.

Petr Vreštiak (Pit)
 • aktualizace: 21.9.2011
 • vloženo: 31.8.2011

poslat podnět redaktorovi


 • Průměrná časová náročnost 2
 • Index fyzické náročnosti středně náročné

Ceny a platba

 • Průměrná cena vstupu pro dospělého: 50 Kč

  Doprava a cesta

  Ideální přístupová cesta autem na parkoviště na Suchém vrchu, jinak je v okolí několik turisticých tras vedoucích do muzea.


  Otevírací doba

  Provozní doba muzea začíná 1. května a končí 31. října. Otevřeno je v květnu až srpnu denně, v září a říjnu o sobotách, nedělích a ve státní svátek. Prohlídky podzemí tvrze v květnu, červnu, září a říjnu jsou v 11.00 h, 13.00 h a v 15.00 h. Prohlídky v červenci a srpnu jsou v době od 11.00 do 16.00 h.

  V okolí


  Tipy co si vzít sebou?

  Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


  Recenze a hodnocení uživatelů

  Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

  napsat recenzi a hodnotit

  Co by vás ještě mohlo zajímat

  Vojenské pevnosti v České republice

  Vojenské pevnosti v České republice

  Máte rádi vojenské pevnosti a zrovna si říkáte, jakou historickou pevnost navštívit? Podívejte se na seznam pevností z celé České republiky, který jsem pro vás ... více info...

  Moje oblíbené

  Moje uložené

  celkem

  Nahoru
  Dolů

  Vytvořit cestu