Staré Křečany

Staré Křečany leží na úpatí Lužických hor nedaleko Rumburku. Založen byl na staré solné stezce, která spojovala Balt s jihem. Až do konce druhé světové války zde žilo smíšené českoněmecké obyvatelstvo. Zachovalo se zde několik hrázděných chalup ze 17. a 18. století a nepřehlédnutelný je pozdně barokní kostel sv. Jana ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Staré Křečany leží na úpatí Lužických hor nedaleko Rumburku. Založen byl na staré solné stezce, která spojovala Balt s jihem. Až do konce druhé světové války zde žilo smíšené českoněmecké obyvatelstvo. Zachovalo se zde několik hrázděných chalup ze 17. a 18. století a nepřehlédnutelný je pozdně barokní kostel sv. Jana z Nepomuku. Pokud budete mít to štěstí a budete moci nahlédnout dovnitř uvidíte tzv. chlebovou klenbu. Tou se můžou pochlubit jen čtyři kostely v republice. Nedaleký národní park Českosaské Švýcarsko je zárukou, že na dosah je mnoho zajímavých přírodních krás.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 6.11.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu