Šluknov

Šluknov je nejsevernější město naší republiky. A kromě toho dalo jméno celému jednomu výběžku. Na Šluknovsko se vypravte pokuď jste milovníci přírody, hrázděných staveb a nejraději jste sami bez davů dalších turistů. Mírné kopce a široká údolí byla vždy hustě osídlena. Po celá staletí obhospodařovaná krajina si pro návštěvníky připravila ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Šluknov je nejsevernější město naší republiky. A kromě toho dalo jméno celému jednomu výběžku. Na Šluknovsko se vypravte pokuď jste milovníci přírody, hrázděných staveb a nejraději jste sami bez davů dalších turistů. Mírné kopce a široká údolí byla vždy hustě osídlena. Po celá staletí obhospodařovaná krajina si pro návštěvníky připravila zajímavosti nejen přírodní ale také architektonické a historické. V samotném Šluknově můžete obdivovat nově opravený renesanční zámek. Najdete zde mnoho typických stavení, vzniklých kombinací roubenech a hrázdění. Místní kostel je zasvěcený sv. Václavovi a je ukázkou ranně barokní stavby s pozdně barokní výzdobou. Celé centrum města je vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 6.11.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu