Krásná Lípa

Krásnou Lípu najdete na pomezí Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Z historických staveb byste neměli přehlédnout několik dřevěných domů z devatenáctého století, zajímavý je i kostel svaté Máří Magdalény z poloviny osmnáctého století. Krásná Lípa je však zajímavá hlavně díky své poloze mezi horami a jedním z našich ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Krásnou Lípu najdete na pomezí Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Z historických staveb byste neměli přehlédnout několik dřevěných domů z devatenáctého století, zajímavý je i kostel svaté Máří Magdalény z poloviny osmnáctého století. Krásná Lípa je však zajímavá hlavně díky své poloze mezi horami a jedním z našich nejkrásnějších národních parků, milovníci přírody tady budou nadšení.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Krásná Lípa byla založena někdy v polovině třináctého století, městem se však stala až roku 1870. V té době byla také napojena na železniční síť, což výrazně pomohlo místnímu průmyslu a obchodu.


Ubytování

Krásná Lípa je sice docela malé město, turistům však ubytování poskytnout zvládne.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

MHD ve městě není.


Stravování


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu