Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou je přhraniční obec s dlouhou a poutavou historií. Založen byl v roce 1545 jako hornické město. Ještě před tím, zde byla otevřena štola sv. Kryštofa, kde se těžilo stříbro. Krásná krajina a množství historických staveb v obci přinášejí Jiřetínu zvýšený zájem turistů a rekreantů. Pro zájemce je ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jiřetín pod Jedlovou je přhraniční obec s dlouhou a poutavou historií. Založen byl v roce 1545 jako hornické město. Ještě před tím, zde byla otevřena štola sv. Kryštofa, kde se těžilo stříbro. Krásná krajina a množství historických staveb v obci přinášejí Jiřetínu zvýšený zájem turistů a rekreantů. Pro zájemce je otevřena štola sv. Jana Evangelisty, vydat se můžete na rozhlednu na Jedlové a nebo využít pestrou nabídku sportovních aktivit přímo v obci. Po pozůstatcích těžby v okolí vás provede naučná stezka a nejzajímavější nalezené předměty vám zase rádi ukáží v místmím muzeu.

Petr Vreštiak (Pit)
  • aktualizace: 29.10.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu