Benešov nad Ploučnicí

Nedaleko Děčína v malebné krajině Českého středohoří najdete staré historické městečko Benešov nad Ploučnicí. Vzniklo na tehdy hodně frekventované staré obchodní stezce z Prahy do východního Saska a Lužice. Založeno bylo ve 30. letech 13. století a bylo vždy během své historie převážně německé. Mezi nejzajímavější památky patří celého historické ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nedaleko Děčína v malebné krajině Českého středohoří najdete staré historické městečko Benešov nad Ploučnicí. Vzniklo na tehdy hodně frekventované staré obchodní stezce z Prahy do východního Saska a Lužice. Založeno bylo ve 30. letech 13. století a bylo vždy během své historie převážně německé. Mezi nejzajímavější památky patří celého historické jádro města a renesanční dvojzámek, který je otevřen pro veřejnost. Častým cílem vycházek místních i návštěvníků je vyhlídka ve stráni nad nádražím.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 25.10.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu